про нас

Основний напрямок спеціалізації СТОВ «Десна» це вирощування картоплі. Сьогодні нас  знають у багатьох областях України завдяки якості товарної продукції та насіннєвого матеріалу.  Але до цього був тривалий тернистий шлях.  

Починалося все з підприємницької діяльності у галузі сільгоспвиробництва

Тоді  ми дійшли висновку, що картоплярство в країні повністю занедбане і відповідної картоплі, якої потребує ринок, у нас просто немає. Зайнялися пошуком якісного насіння і зрозуміли, що отримати його можна тільки з Європи. У 2006 році було завезено перші 20 тон насіннєвого матеріалу з німецької фірми «Солана – Гамбург». 

На той час мали 75 га площі, де можна було вирощувати картоплю. Зібравши врожай, були просто вражені результатом, який спонукав розвиватися далі. У с. Боромики уклали договори на оренду 100 гектарів паїв і засадили картоплею – наскільки дозволили технічні можливості, адже до цього поля кілька років не оброблялися. З часом розширили партнерство і почали співпрацювати з голландською компанією «Європлант».

На сьогодні СТОВ «Десна» має в обробітку 502 гектари і розробляється документація ще на 300. Орендуємо частково землі на території Мохнатинської та Хмільницької сільрад. Відповідно до розробленої виробничої програми на 10 років нам потрібно загалом 1200 га, щоб дотримуватися сівозміни, адже картопля має повертатися на те саме місце не раніше ніж через 4 роки. 

Упродовж останніх років стосунки із закордонними партнерами розширилися. Крім уже названих співпрацюємо із французькою компанією «Експандіс», голланд-ською насіннєвою структурою «Солани» - «Ден – Хартік», а також із підрозділом німецької фірми в нашій державі «Солана – Україна». Отже вирощуємо насіння кращих сотів як для себе, так і для українського підрозділу фірми, яка займається його реалізацією, зокрема і в Бєларусь.

Для отримання продукції високих стандартів треба чітко дотримуватися технології, тож налагодили тісні партнерські стосунки з провідними європейськими компаніями, що працюють у галузі захисту рослин, зокрема «Сингента». «БАСФ», «Байєр». Ми надаємо їм так звані демополя, на яких вони перевіряють свої препарати на відповідних сортах у наших кліматичних умовах.

Зараз у нашому арсеналі близько сорока привезених сортів картоплі, але це не означає, що всі вони «пропишуться» на наших полях. На дослідних ділянках випробовуємо сорти з різними характеристиками. Звичайно, хочеться мати у виробництві й вітчизняні сорти. Кілька таких проходять перевірку. Поки що найкраще зарекомендували себе в наших умовах і відповідають міжнародним стандартам такі сорти як Тоскана, Гранада, Беллароза, Ред Леді, та Коннект. Але підприємство розвивається і пошук триває.

Працюючи на території трьох сільських рад ми також переймаємося потребами громад. Беремо участь в благоустрої сіл, допомагаємо місцевим навчальним закладам тощо. У Боромиках долучилися до спорудження храму Пантелеймона Цілителя, а в Рівнопіллі прагнемо побудувати храм на честь Казанської ікони Божої Матері.